اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار
استاندار گلستان در اجلاسیه استانی نماز :
از فرصت فضای مجازی می بایست برای توسعه مبانی دینی استفاده کرد

استاندار گلستان گفت : امروز که فضای مجازی همه جا را درنوردیده و تمامی افراد و اقشار را مشغول خود کرده است باید از این فرصت برای توسعه مبانی دینی و معنویات به ویژه اقامه نماز استفاده بهینه کرد.
 
 
 
 
 
 

به گزارش راه اسپی دژ، چهارمین اجلاس استانی نماز با محوریت "شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز " با حضور مسئولین کشوری و استانی و اقشار مختلف مردم، در سالن 9 دی شهرستان آق قلا برگزار شد.

آیت ا... نورمفیدی امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان در این همایش با اشاره به اینکه نماز بزرگترین راه تقرب به ذات اقدس الهی و محبوب شدن در درگاه لایزال اوست، افزود: امروز همه تلاش ما باید جذب و تثبیت جوانان و نوجوان به عرصه اقامه نماز در جامعه باشد.

وی ادامه داد : هفته ی وحدت سبب بیداری و اتحاد مسلمانان شده و فرصتی برای نزدیک شدن آنان به یکدیگر است.

امام جمعه گرگان خاطر نشان کرد: باید از این فرصت بسیار مهم و بکر برای تقویت ارزش‌های اسلامی و دینی در جامعه استفاده کنیم و انقلاب اسلامی‌مان را به سمت اهداف تعالی خود پیش ببریم.

سید مناف هاشمی، استاندار گلستان نیز در این همایش گفت : برپایی نماز و توجه به معنویات آن یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به اتحاد و همدلی است.

وی افزود: امروز که فضای مجازی همه جا را درنوردیده و تمامی افراد و اقشار را مشغول خود کرده است باید از این فرصت برای توسعه مبانی دینی و معنویات به ویژه اقامه نماز استفاده بهینه کرد.

هاشمی برگزاری برنامه های مذهبی و سنتی را موجب تحکیم ارتباط بین قومیت ها دانست و گفت:افتخار می کنم در استانی خدمت می کنم که با محوریت آیت ا.. نورمفیدی الگوی وحدت در کشور است.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه نماز عامل اتحاد و همبستگی است خاطر نشان کرد:باید در شرایط امروز وحدت در مسیر توسعه باشد و ایجاد فاصله بین نسلی و شکافها آسیب برای جامعه است.

گفتنی است، اجرای سرود نماز توسط نونهالان کودکستانی،مدیحه ثرائی و قرائت شعر توسط "محمد زمان گلدسته"شاعر گلستانی،سخنرانی"حجت الاسلام وحیدی"از اساتید مرکز تخصصی نماز کشور، تجلیل از برترین دستگاههای اجرایی استان در ترویج فرهنگ نماز و قرائت میثاق نامه نماز توسط دانش آموزان دبیرستان نمونه دولتی دخترانه مائده از اهم برنامه های چهارمین اجلاسیه استانی نماز در شهرستان آق قلا بود.

گفتنی است شهرستانهای گرگان،گنبدکاووس و مینودشت میزبان اولین،دومین و سومین اجلاسیه استانی نماز بودند و امسال چهارمین اجلاسیه در شهرستان آق قلا که با شکوه خاصی برگزار شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

 
 
    گروه خبري   :   شهرستان تاریخ    :   1397/09/01 تعداد دفعات مشاهده    :   386 بار ساعت    :   18:30:55
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری