اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار

برگزاری جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا "امید" در آق قلا + تصاویر

جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا"امید" با حضور"علی نصیبی" مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، و مدیران دستگاههای اجرایی و اقشار مختلف مردم منطقه در روستای سیل زده سلاق یلقی آق قلا برگزار شد.
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار راه اسپی دژ، جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا"امید" با حضور"علی نصیبی" مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، "امیر شیر توماج"فرماندار، "اسمعیل آرخی " بخشدار مرکزی آق قلا ومدیران دستگاههای اجرایی و اقشار مختلف مردم منطقه در روستای سیل زده سلاق یلقی بخش مرکزی شهرستان آق قلا برگزار شد.

 

بخشدار مرکزی شهرستان آق قلا در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت،یاد و خاطره شهیدان"رجایی و باهنر و شهدای کارمند"را گرامی داشت و گفت: ایجاد نشاط و شادابی در بخش مرکزی آق قلا که مردم چندین ماه درگیر سیل و آبگرفتگی بودند در دستور کار مسئولین قرار گرفته و در همین راستا، با برنامه ریزی های صورت گرفته، همزمان با گرامیداشت هفته دولت،جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا"امید" در روستاهای سیل زده شهرستان آق قلا برگزار شود که این جشنواره در روستای سقر یلقی بخش مرکزی در حال برگزاری است.

توماج فرماندار آق قلا نیز ضمن قدردانی از صبوری و متانت مردم در سیلاب شهرستان آق قلا از همه اقشار حاضر در این مراسم در خواست کرد تا در بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده،یاریگر دولت و مسئولین دستگاههای اجرایی باشند تا به فضل الهی براساس تاکیدات مقام معظم رهبری،ریاست محترم جمهوری و تلاش و همت دولتمردان،تا پایان سال جاری،احداث واحدهای مسکونی و بازسازی مناطق سیل زده به اتمام رسد.

لازم به ذکر است جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا"امید"با همکاری فرمانداری،بخشداری و دهیاری های شهرستان با هدف افزایش شور و نشاط اجتماعی در چهار روستای سقر یلقی و سلاق یلقی بخش مرکزی و چن سولی و تازه آباد بخش وشمگیر برگزار شد.

شایان ذکر است افزایش همدلی و همگرایی،حفظ و احیاء میراث معنوی ریشه دار روستا و تمرکز بر روی آداب و رسوم، آیین های سنتی، غذاها، صنایع دستی،لباس های سنتی و گویش ها از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
 
    گروه خبري   :   شهرستان تاریخ    :   1398/06/11 تعداد دفعات مشاهده    :   1150 بار ساعت    :   08:24:49
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری