اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار
فرمانده سپاه آق‌قلا گفت:
راه‌اندازی ۲۹۰ گروه جهادی در سامانه اطلس جهادی در عرصه‌های محرومیت‌زدایی آق‌قلا

به گزارش اسپی دژ سرهنگ پاسدار یعقوب مصطفی لو فرمانده سپاه آق‌قلا به خبرنگار ما گفت: بسیج سازندگی سپاه آق‌قلا در سال ۱۴۰۰ با تشکیل و راه‌اندازی ۲۹۰ گروه جهادی در سامانه اطلس جهادی در عرصه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی، فرهنگی و آموزشی، بهداشت و درمان، اقتصاد مقاومتی، خدمات‌رسانی و کمک مومنانه فعالیت می‌کنند.
به مناسبت دهه بسیج سازندگی که از ۱۷ تا ۲۷ اردیبهشت نامگذاری شده، رزمایش سراسری جهادگران فاطمی با حضور یعقوب مصطفی‌لو فرمانده سپاه آق‌قلا، سلیمان هاشمی فرماندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی، بسیجیان و اقشار مختلف مردم در سپاه شهرستان آق‌قلا برگزار شد.

یعقوب مصطفی‌لو در رزمایش سراسری جهادگران فاطمی افزود: خداوند متعال برتری برای کسانی قائل هست که تقوا داشته باشد و ملاک و معیار انسان‌ها نزد خداوند متعال تقوا است پس بنابراین همه ای ما با هر قومیتی نسبت با یکدیگر برادر و برابر هستیم.

وی تصریح کرد: بسیج سازندگی سپاه آق‌قلا در سال ۱۴۰۰ با تشکیل و راه‌اندازی ۲۹۰ گروه جهادی در سامانه اطلس جهادی در عرصه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی، فرهنگی و آموزشی، بهداشت و درمان، اقتصاد مقاومتی، خدمات‌رسانی و کمک مومنانه فعالیت می‌کنند.

فرمانده سپاه آق‌قلا افزود: دو قرارگاه محرومیت‌زدایی در سطح شهرستان و قرارگاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) که ما بین سپاه و اداره آب و فاضلاب انجام و تشکیل شد.

مصطفی‌لو خاطرنشان کرد: ۲۸ پروژه محرومیت‌زدایی از اول سال ۱۴۰۰ تاکنون و ۱۷ پروژه با مشارکت گروه‌های جهادی شامل سه جاده بین مزارع، سه پروژه آبرسانی، سه باب مسجد و ۱۹ مورد پروژه مسکن محرومین اجرا و تکمیل شدند.

فرمانده سپاه آق‌قلا از تشکیل و راه‌اندازی ۵۷ صندوق قرض‌الحسنه اشتغالزا و دو تعاونی اشتغالزایی خبر داد که از طریق تسهیلات بانک ملت، صادرات و صندوق کارآفرینی امید برای ۱۸ نفر به صورت مستقیم و هفت نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شد و همچنین با تفاهم‌نامه ما بین سپاه و کمیته امداد امام خمینی (ره) چهار کارگاه خیاطی ایجاد و برای ۵۳ نفر شغل ایجاد شد.

مصطفی‌لو گفت: در روز افتتاحیه میز خدمت و همچنین ویزیت رایگان توسط گروه جهادی بسیج جامعه پزشکی با حضور مسئولان شهرستانی در روستای «قلعه جیق» برگزار و یک کارگاه خیاطی دیگر نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

 
    گروه خبري   :   شهرستان - تصویری تاریخ    :   1401/02/20 تعداد دفعات مشاهده    :   1225 بار ساعت    :   06:53:11
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری