اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار

سودهای نجومی بلای جان دامدار رامیانی/ دو راهی نان شب یا خرید کاه + تصاویر

دامدار روستای سعدآباد فندرسک می گوید: به عنوان یک تولید کننده، هیچ حمایتی نمی شویم و مجبور شدم دو گوساله را برای خرید کنسانتره فروختم.

به گزارش راه اسپی دژ به نقل از گل رامیان، ابوالقاسم خاندوزی اهل روستای سعدآباد فندرسک شهرستان رامیان از 20 سالگی به دامداری مشغول است و ابتدا با 18 راس گاو، مکان دامداری را تحویل گرفته است و با تلاشهای شبانه روزی به 100 راس رساند ولی در حال حاظر 38 راس گاو دارد!

وی می گوید: با برادر و پدرم و یک کارگر در این دامدری مشغول شدیم و با کار و کوشش دامداری با 18 راس را به 100 راس گاو رساندیم ولی به دلیل عدم توانایی مالی در نگهداری گاوها را فروختیم و در حال حاضر 38 راس گاو و گوساله موجود است.

وی بدون مقدمه از مشکلاتش می گوید: قیمت شیر نسبت به قیمت خوراک، پایین تر است و این یکی از مشکلات اصلی دامداران است چون صرفه اقتصادی ندارد.

نبود جایگاه فروش شیر در منطقه یکی دیگر از مشکلات دامداران این منطقه است و باید برای تحویل و فروش شیر و خرید خوراک به گرگان بروم.

وی می گوید: با وجود داشتن فروش خوراک دام و تحویل شیر در رامیان، ولی بدلیل عدم مرغوبیت خوراک به این شهر مراجعه نمی کنیم.

خاندوزی ادامه می دهد: همچنین از سال 93 به جایگاه فروش شیر بدهکار هستم ولی قادر به پرداخت بدهی خود نیستم و بارها تصمیم به فروش گاوها و دامداری گرفته ایم.

این دامدار جوان می گوید: به عنوان یک تولید کننده، هیچ حمایتی نمی شویم و دو گوساله را برای خرید کاه فروختم.

وقتی برای گرفتن تسهیلات به بانک مراجعه میکنیم با سودهای نجومی و شرایط پیچیده مواجه می شویم که قادر به گرفتن وام نمی شویم.

در گذشته جهاد کشاورزی شهرستان مرتب از دامداری ها سرکشی می کرد ولی از زمانیکه به بخش خصوصی و تعاونی ها واگذار شد، حمایتها از سوی این نهاد ضعیف شد.

این دامدار جوان می گوید: باید دولت از تولیدکنندگان حمایت کند و با گذاشتن شرایط راحت تر زمینه دریافت تسهیلات از بانکها را فراهم کنند.

damdaryy1

damdaryy2

damdaryy3

damdaryy4

damdaryy5

damdaryy6

damdaryy7

damdaryy8

damdaryy9

damdaryy10

damdaryy11

damdaryy12

damdaryy13

damdaryy14

انتهای پیام/

    گروه خبري   :   اجتماعی - اقتصادی تاریخ    :   1396/04/13 تعداد دفعات مشاهده    :   433 بار ساعت    :   23:28:36
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری