اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار

علاقه و محبت وافر مردم اهل سنت گلستان به امام رضا(قزل امام)

مردم ترکمن و با صفای گمیشان همه ساله با رفتن به زیارت حضرت امام رضا علیه السلام عشق و محبت خود را به خاندان رسول اکرم ابراز می کنند.

به گزارش راه اسپی دژ به نقل از ساحل گمیشان، مردم شهرستان گمیشان همانند دیگر هموطنان مسلمان و عاشق اهل بیت علیه السلام ایران همه ساله در ایام تابستان ، تعطیلات عید و ماه عسل و کلا در هر فرصت مناسبی که بدست آورند به صورت گروههای دسته جمعی و خانوادگی به زیارت این امام بزرگوار می روند.

امام رضا علیه السلام در میان مردم گمیشان به قزل امام یا امام طلایی شهرت دارد که این شهرت برگرفته از گنبد طلای بارگاه ملکوتی آن حضرت می باشد.

مردم عاشق و دوستدار اهل بیت گمیشان با واسطه قرار دادن امام هشتم از خداوند طلب خیر و حاجت می کنند و نذر کردن و نذری دادن به واسطه امام مهربانی ها در بین مردم اهل سنت گمیشان رواج دارد.

مرد بی بی برواره مادر ترکمن 50 ساله گمیشانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت : علاقه من به قزل امام حد و اندازه ندارد من بارها به ایشان متوسل شدم و حاجت خود را از خداوند گرفته ام.

گسترش اسم زیبای رضا و اسم های ترکیبی مثل محمد رضا و.. در بین این مردم دلیلی دیگر بر محبت و عشق این خطه ترکمن نشین به این امام همام است.

معمولا تازه عروس و دامادهای گمیشانی اولین سفر زندگی خود را به پابوس ضامن آهو می روند و برای خوشبختی و دوام زندگی نو پایشان دعا می کنند و معتقدند با این کار به زندگی مشترکشان برکت می دهند.

انتهای پیام/

    گروه خبري   :   خواندنی ها تاریخ    :   1395/09/12 تعداد دفعات مشاهده    :   584 بار ساعت    :   18:50:42
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری