اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار
بیانیه خانواده شهید محسن فخری زاده:
هزاران فخری زاده وارد عرصه علم و دانش خواهند شد

به گزارش اسپی دژ به نقل از باشکاه خبرنگاران جوان، خانواده شهید دانشمند، محسن فخری زاده در چهلمین روز درگذشت این شهید والا مقام بیانیه‌ای صادر کردند، متن این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم

«انْتَقَمْنا مِنَ الَّذینَ أَجْرَمُوا وَ کانَ حَقًّا عَلَیْنا نَصْرُ الْمُؤْمِنینَ»

چهل روز است که دشت پر لاله ملت بزرگ ایران، از خون سرباز دیگری، رنگین شد. سربازی که در پیمان وفاداری در جهت پیشرفت علمی کشورش، سال‌ها مجاهدت ورزید و تهدید دشمنان، تطمیع زرسالاران و کم و زیاد بهره‌مندی‌های دنیایی تردیدی در مسیرش به وجود نیاورد. همسر، پدر و عزیز ما دکتر «محسن فخری‌زاده» برای اعتلای کشورش به بی نیازی علمی در جهانی که حتی رساندن دارو برای بیماران سرطانی و صعب العلاج برای مردمان این سرزمین تحریم شده، تلاش می‌کرد و در مسیر این تلاش نه سیاست زده بود که منافع جناحی را بر خواست ملی ترجیح دهد و نه تمایل داشت که در پیشگاه رسانه‌ها خودش را نشان داده و خودنمایی کند.

بعد از ترور فیزیکی این شهید که نتیجه تلاش بیش از ۲ دهه «تروریسم دولتی» بود، حال تلاش برای تخریب چهره ایشان توسط «تروریسم رسانه‌ای» غربی - عربی در دستورکار قرار گرفته است؛ که تلاشی مذبوحانه برای تحت الشعاع قرار دادن مطالبه انتقام از عاملان و آمران این جنابت دردناک می‌باشد.

در مکتب ما اعتقاد بر این است که شهادت، اجر مجاهدت است و شهید پیش از قتیل شدن، در طی مسیر امتحان الهی صاحب لیاقت مقام شهادت می‌شود، این لیاقت از اعتقاد بی شائبه و تلاش خالصانه و مجاهدانه برای پیشرفت مردم ایران، امت اسلام و همه ملت‌های آزادی‌خواه جهان حاصل شد و با شهادت امضایی جاودانه یافت.

خون‌هایی که نهال اسلام، تشیع و مجد و عظمت ایران عزیز را آبیاری می‌کند، آرزومند سرزمینی بودند که مردم در زیر بیرق اسلام صاحب علم و قدرت و رفاه باشند. دکتر فخری زاده، شهید مجاهدی بود که طبق فرمایش این حدیث شریف که «مداد العلما افضل من دماء الشهدا» تلاش می‌کرد هر روزِ ایران نسبت به قبل در یک پله بالاتر قرار بگیرد تا دشمن طمع نزدیکی به هیچ نقطه‌ای از آن را نداشته باشد. پیام این شهادت ایستادگی توأم با وحدت است و چنین خون‌هایی ریخته شده است تا همگی «اشداء علی الکفار و رحما بینهم» باشیم؛ و براساس شعری از خواجه حافظ شیرازی که همیشه توسط ایشان زمزمه می‌شد:

فیض روح القدس ار باز مدد فرماید دیگران هم بکنند آن چه مسیحا می‌کرد

نسبت به آینده راهی که ایشان شروع کرده امیدواریم و امید و انتظار داریم تا جوانان این مرز و بوم در مسیر اعتلای علمی کشور سر از پا نشناسند.

سردمداران صهیونیسیم جهانی با رویش‌های جوانان برای همیشه نام «شهید دکتر محسن فخری زاده» را فراموش نخواهند کرد که با شهادتش هزاران فخری زاده وارد عرصه علم و دانش خواهند شد؛ همانگونه که با شهادت علیمحدی، شهریاری؛ رضایى نژاد، احمدی روشن و حاج قاسم سلیمانی نه تنها در مسیر ملت ایران خلیل ایجاد نشد که روح تازه‌ای به مقاومت ملت ایران در مقابل استکبار دمیده شد.

سپاس بی‌کران خود را خدمت مقام معظم رهبری که با ابراز لطف خود اجر مجاهدت و زحمات شهید ما را تأیید فرمودند، تقدیم می‌نماییم. بیانیه معظم له و تعابیر حکیمانه ایشان ماننددانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ئی و دفاعی و عنصر علمی کم نظیر در شرایطی که سخنان ناروایی از برخی افراد و رسانه هایشان گفته میشد، سبب تسلی خاطر و، چون همیشه فرقان حق و رسوا کننده باطل بود. همچون همیشه قدردان ملت ایران، مجامع دانشگاهی، اقشار و اصناف مختلف، هنرمندان، شاعران و مداحان و همه آنانیکه با ابراز لطف خود با ما همدردی کردند هستیم و از همه مسئولان لشکری و کشوری بویژه وزیر محترم دفاع و همه همکاران این وزارتخانه که با ما همراهی کردند سپاسگزاری می‌نماییم و بر ۲ مطالبه مطرح شده در پیام مقام معظم رهبری یعنی «پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخشهائی که وی بدان‌ها اشتغال داشت» تأکید می‌نماییم.

خداوند شهید ما را همنشین اولیا و انبیا گرداند و با پیوستن به همه شهدایی که در راه اعتلای ایران اسلامی جان خویش را بذل نمودند، ما را از کمک‌های معنوی و شفاعتش بی بهره نگرداند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته»

    گروه خبري   :   سیاسی - علمی و فناوری - دفاعی و نظامی تاریخ    :   1399/10/20 تعداد دفعات مشاهده    :   99 بار ساعت    :   06:08:57
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری