اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار

چهارمین اجلاسیه استانی نماز در شهرستان آق قلا برگزار خواهد شد

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان آق قلا با محوریت هماهنگی برگزاری چهارمین اجلاس استانی نماز،با حضور محمود ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و قاسم محمدی رئیس ستاد اقامه نماز استان، حاج عبدالحی آخوندمیرزاعلی مشاور استاندار در امور اهل سنت و امام جمعه شهر آق قلا، حجت الاسلام محمد شیخی امام جمعه شهر انبار الوم بخش وشمگیر، امانگلدی ضمیر فرماندار،اعضای شورای تامین برگزار شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
محمود ربیعی در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک کرامت،پایه و اساس حکومت اسلامی را مبانی دینی و قرآنی عنوان کرد که امام راحل،مقام معظم رهبری و روحانیت،مدیریت و سکاندار نظام را عهده دار می باشند.
 
ربیعی برگزاری اجلاسیه استانی نماز همزمان با 12 ربیع الاول(میلاد پیامبر گرامی اسلام)و آغاز هفته وحدت را به فال نیک گرفت و هدف از برگزاری آن در شهرستان وحدت بخش آق قلا را تقویت فرهنگ نماز و نماز خوانی در آحاد مختلف جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان قلمداد کرد.
 
امانگلدی ضمیر فرماندار آق قلا نیز در این جلسه وجود 236 باب مسجد در شهرستان آق قلا را آمار بسیار مطلوبی در برپائی نماز جماعت و تدین بالای مردم منطقه به آموزه های دینی و ترویج فرهنگ قرآنی دانست و افزود:در شهرهای آق قلا و انبار الوم 72 مسجد وجود دارد که از این تعداد، 69 مسجد اهل سنت و 3 مسجداهل تشیع،نماز جماعت را برپا میکنند.164 مسجد در روستاهای بخش مرکزی و وشمگیر شهرستان آق قلا وجود دارد که 145 مسجداهل سنت و 19 مسجد اهل تشیع می باشد.
 
ضمیر تعداد حوزه های علمیه در شهرستان آق قلا را 19 حوزه عنوان کرد و از تشکیل ستاد اوقات فراغت و تعامل آن با مکتبخانه ها در راستای ترویج فرهنگ قرآنی بین نوجوانان و جوانان خبر داد.
 
"ضمیر"گریزی به برگزاری یادواره شهدای اهل سنت اجلاسیه 4 هزار شهید استان در شهرستان آق قلا داشت و حضور بیش از 2 هزار و 500 نفر در این مراسم را از تجارب ارزنده شهرستان در برگزاری مراسمات ملی و استانی دانست و از آمادگی کامل مجموعه دستگاههای اجرایی و ائمه جمعه و جماعات در برگزاری هرچه باشکوه تر چهارمین اجلاسیه استانی نماز در این شهرستان خبر داد.
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
    گروه خبري   :   شهرستان تاریخ    :   1397/04/28 تعداد دفعات مشاهده    :   294 بار ساعت    :   10:03:31
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری