اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار

کشف 113 مورد تصادف ساختگی توسط پزشکی قانونی گلستان

مدیر کل پزشکی قانونی استان گلستان اظهار کرد: در هشت ماهه نخست امسال 113 مورد پرونده مدعی حوادث رانندگی در استان داشتیم که از نظر کارشناسان ما مکانیسم ضایعاتشان بر اساس نوع ، شکل و زمان با حوادث ترافیکی مطابقت نداشتند.

به گزارش راه اسپی دژ به نقل از ایسنا، دکتر حسین زارعی در همایش پیشگیری از تصادفات ساختگی و جعلی که در گرگان برگزاز شد، آموزش افسران و کارشناسی راهنمایی در خصوص آشنایی اولیه با ضایعات مصدومین تصادفات ساختگی را یکی از کارهای مهم برای کاهش آمار تصادفات ساختگی تصادفات برشمرد و گفت: در این زمینه کارشناسان پزشکی قانونی آمادگی کامل برای برگزاری جلسه مشترک با افسران راهنمایی دارند.

وی با اشاره به اینکه ترسیم کروکی در اکثر تصادفات ساختگی فرضی بوده، تصریح کرد: این موارد بیشتر در ساعات پایانی شب یا در ابتدای صبح رخ داده که در این ساعات شهود محلی و مأمورین راهنمایی و انتظامی در صحنه حاضر نیستند و افراد از این فرصت سوء استفاده می کنند.

زارعی افزود: آموزش پرسنل اورژانس در زمینه آشنایی با اصول مستند سازی مدارک پزشکی از دیگر مواردی است که در پیشگیری از جعل اسناد و اوراق پزشکی به ما کمک خواهد کرد.

مدیر کل پزشکی قانونی گلستان خاطرنشان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی واحد به منظور جستجوی افراد مشکوک و همچنین برخورد و تشدید مجازات های باز دارنده از سوی مراجع قضایی نیز می تواند در پیشگیری و کاهش تصادفات ساختگی کمک کند.

در ادامه معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان هدف از برگزاری این همایش را شناسایی میزان تصادفات ساختگی در استان و نسبت آن با مجموع تصادفات و بررسی راه کارهایی در زمینه پیشگیری از آن عنوان کرد.

حجت الاسلام قاسمی با اشاره به ارزش و اهمیت بیت المال گفت: اگر اعتقاد کامل داشته باشیم به این راحتی از بیت المال استفاده نمی کنیم. گاهی اوقات برخی برای اینکه از بیت المال استفاده کنند توجیحاتی را برای خودشان مطرح می کنند که نشان دهنده ضعف اعتقادی آنهاست.

وی افزود: عده ای از راههای مختلف صحنه ای ساختگی بوجود می آورند و صدماتی را به صورت عمدی در بدن خود ایجاد می کنند تا از این طریق از بیت المال استفاده ببرند و بین خود تقسیم کنند.

قاسمی تاکید کرد: کارشناسان راهنمایی در همان صحنه تصادف با بررسی و دقت بیشتری بر اساس شواهد و قرائن، می توانند کارشناسی بهتری را ارائه کنند.

انتهای پیام/

    گروه خبري   :   اجتماعی - حوادث تاریخ    :   1395/10/22 تعداد دفعات مشاهده    :   76 بار ساعت    :   09:39:54
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری