اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار
امام جمعه انبارالوم آق قلا :
کشورهای اروپایی نیز مثل آمریکا قابل اعتماد نیستند/فریب جنگ روانی و وعده های دورغین را نخوریم

امام جمعه انبارالوم آق قلا گفت : اگر در بحث برجام به هشدارهای مقام معظم رهبری توجه می کردند ، امروز گرفتار برنامه های هیجانی و جنگ روانی آمریکا نبودند.
 
 
 
 
 

به گزارش راه اسپی دژ، حجت الاسلام شیخی امام جمعه انبارالوم آق قلا در خطبه های نماز جمعه این هفته خود و مؤمنین نمازگزار را برعایت نظم در کارها و تقوای الهی در اُمور سفارش نموده و بر دوری از گناه و مراقبت از اعمال و رفتار و اجتناب از تجاوز از حدود الهی تأکید نمودند.

وی افزود : اسلام برای زنان و بانوان حقوقی تعیین نموده است. پیامبر اکرم (ص) فرمودند: از خدا در بارهء حقوق زنان بترسید و مراقب باشید که حقوق آنان را ضایع و تباه نکنید. زنان امانتهایی هستند که خداوند در زندگی همراه و شریک زندگی شما قرار داده است.

حجت الاسلام شیخی ادامه داد : لذا بهترین افراد ، کسانی هستند که برای خانوادهء خودش بهترین مرد باشد. به زنان ظلم نمی کند ؛ مگر افراد پست و لئیم که به دنیا و آخرت خویش اهمیّت نمی دهند. باید مردان به زنان خویش در امور خانه و خانواده کمک کنند و آنان را یاری نمایند. اگر مردی به همسرش طلم نماید ؛ تا زمانی که همسرش از او راضی نشود ، خداوند هیچ عبادت و کار نیکی را از او قبول نخواهد نمود.

امام جمعه انبارالوم آق قلا در خطبه های دوم گفت : سخنان مقام معظم رهبری در روزهای اخیر مطالب ارزشمندی در خصوص آموزش و پرورش و برنامه ریزی درست و صحیح در این باره بیان نمودند. برنامه ریزی درست و صحیح برای تربیت و هدایت نسل آینده ، استفاده از امکانات و فرصتهای موجود از ضروریات برنامه های این وزراتخانه باید باشد. مقام معظم رهبری در خصوص سند 2030 نیز نکاتی را بیان نمودند و تأکید نمودند که نباید هیچیک از برنامه های آموزش و پرورش با این سند منطبق شود.

امام جمعهء انبارالوم در خصوص سخنان زشت و ادبیات خارج از عرف دیپلماتیک رئیس جمهور آمریکا در خصوص برجام تأکید کردند: کشور آمریکا فکر می کند که ایران هم مانند بعضی از کشورهای عربی منطقه هستند ، که آمریکا با هر زبان و ادبیاتی می تواند با آنان سخن بگوید ؛ در حالیکه ملت ایران با لطف و عنایت خداوند متعال ثابت کرده است که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. ایران و ملت ایران مقتدر است و ان شاء الله این اقتدار تا ظهور امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد : موضوع مهم دیگری که در سخنان رهبر معظم انقلاب وجود داشت ، بحث خروج آمریکا از برجام بود. معظم له اعلام داشتند: کشورهای اروپایی نیز مثل آمریکا قابل اعتماد نیستند. اینها هیچوقت آمریکا را رها نمی کنند و بسمت ما نیز نمی آیند. انگلیس و فرانسه و آلمان هیچوقت آمریکا را رها نمی کنند. اگر این کشورها تضمین هایی ارائه دادند که به تعهدات خود عمل می کنند ، شما هم همراه شوید ؛ ولی من اعتمادی به این کشورها ندارم.

حجت الاسلام شیخی خاطر نشان کرد : لذا ضروری است که مسئولین جمهوری اسلامی توجه کنند و دوباره فریب نخورند. اگر در بحث برجام به هشدارهای مقام معظم رهبری توجه می کردند ، امروز گرفتار برنامه های هیجانی و جنگ روانی آمریکا نبودند. اگر مسئولین درک درستی از وضعیت داشته باشند ، و بخواهند که کشور مقتدر بماند ، باید گوش بفرمان مقام معظم رهبری باشند.

 
 
 
 

انتهای پیام/

 
 
    گروه خبري   :   شهرستان تاریخ    :   1397/02/21 تعداد دفعات مشاهده    :   174 بار ساعت    :   15:08:08
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری