اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار
سردار جاویدان در نشست خبری :
کلنگ زنی ستاد انتظامی رامیان در هفته ناجا / ۶۰ هزار تذکر ارشادی طی شش ماه / پلمپ ۸۹۸ صنف متخلف

فرمانده انتظامی گلستان از ۶۰ هزار تذکر ارشادی توسط پلیس طی ششماه گذشته خبر داد و گفت : ستاد انتظامی رامیان در هفته ناجا کلنگ زنی می شود .
 
 
 
 
 
سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان گلستان در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته ناجا اظهار کرد :ستاد انتظامی شهرستان رامیان در هفته نیروی انتظامی امسال کلنگ زنی خواهد شد .
جاویدان افزود : در بخش های مختلف انتظامی و اتفاقات کشوری به دلیل فهم بالای مردم استان گلستان شرایط خوبی داشتیم و رتبه ما در بسیاری از بخش ها بالاست و جزو استان‌های خوب هستیم .
وی با اشاره به اینکه امسال نسبت به مشابه سال قبل ۶۰ نفر کاهش تلفات فوتی در بخش پلیس راه داشتیم ، تصریح کرد : بیشترین تصادفات درون شهری در گرگان ،آزادشهر ، علی آباد و کردکوی بوده است و ۸۶ درصد متوفیان عابرین پیاده بودند .
فرمانده ناجا گلستان تاکید کرد : امسال به نسبت سال گذشته هفت درصد افزایش سرقت داریم که بیشتر آن سرقت های خرد می باشد .
سردار جاویدان گفت : مواد خوراکی نظیر برنج ،گازوییل و نفت ،لاستیک ، قطعات خودرو و کامپیوتر و لوازم خانگی بیشترین کالای قاچاق شده در استان می باشد و ارزش ریالی آن ۱۴۴ میلیارد ریال می باشد که به نسبت سال گذشته ,۳۲ درصد افزایش دارد .
وی متذکر شد : طی مدت شش ماه گذشته ۲۳ هزار بازدید از صنوف مختلف از طرف پلیس اماکن عمومی انجام شد . ۳۵۶۸ پروانه کسب صادر شد و ۸۹۸ صنف متخلف نیز پلمپ شدند .
این مقام انتظامی با بیان اینکه شرارتهایی چون تیراندازی و درگیری ۱۴ درصد کاهش داشتیم ، ۶۰ هزار تذکر توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی از باب ارشاد به افرادی که در تفرج گاه ها ،سواحل آلودگی صوتی ایجاد می کردند یا عدم رعایت حجاب و سگ گردانی و یا مفسده ای داشتند ، داده شد .
جاویدان بیان کرد : ۴ نفر در گرگان و دو نفر در بندرگز به جرم سنگ پراکنی و ایجاد مانع برای حرکت کامیونداران دستگیر شدند که در اعترافات اولیه گفتند که گول خورده اند .
وی گفت : همچنین ۹۵۸/۲۹۰ فقره اعمال قانون در پلیس راه و راهور صورت گرفته است و ۱۲۱/۱۱۷ مورد تماس با مرکز فوریتهای پلیس ۱۱۰ طی شش ماه گذشته برقرار شده که هشت درصد افزایش داشته است .
وی ادامه داد : بیش از ۱۲ تن کشفیات مواد مخدر شامل ۸ تن و ۲۰۰ کیلوگرم تریاک ، یک تن و ۸۰۰ حشیش ، یک تن و ۷۰۰ کیلو مرفین طی شش ماه گذشته کشف شده است .
جاویدان اضافه کرد : در حوزه جرایم سایبری و پلیس فتا ۸/۵ درصد کاهش جرایم داشتیم ، ۵۰ درصد برداشتهای غیر مجاز ، ۶ درصد کلاهبرداری ، ۳۳ درصد هتک حیثیت و ۴ درصد غیر فرهنگی و اخلاقی بوده است .
انتهای پیام /
    گروه خبري   :   اجتماعی تاریخ    :   1397/07/13 تعداد دفعات مشاهده    :   348 بار ساعت    :   20:33:38
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری