اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار
درخواست مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان از مردم شریف استان
کمبود ۵ هزار مگاوات برق در کشور؛ لزوم کاهش مصرف برق در گلستان

روابط عمومی وزارت نیرو با صدوراطلاعیه ای اعلام کرد: باتوجه به روند افزایشی دما صنعت برق در آینده نیازمند یاری بیشتر هموطنان است. شرکت توانیر در اطلاعیه ای از مردم خواست تا در مصرف برق صرفه جویی کنند.
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش راه اسپی دژ ، در این اطلاعیه از مشترکان در تمام بخش‌ها تقاضا شده بود تا با کاهش و مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت‌های اوج بار (12 تا 16 و 20 تا 23) کارکنان صنعت برق را در ارایه هر چه بیشتر خدمات و تامین برق پایدار یاری کنند.
 
در این اطلاعیه تصریح شده بود: با توجه به افزایش مستمر دما و پایداری هوای گرم در همه بخش های کشور، طی روزهای اخیر شاهد افزایش بی سابقه مصرف برق در کشور شدیم به نحوی که در روز چهارشنبه گذشته رکورد بی سابقه 55 هزار و 400 مگاوات که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7% رشد را نشان می‌دهد به ثبت رسید که در چنین شرایطی برای جلوگیری از بروز خاموشی، به ویژه در استان‌های گرمسیر کشور بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمندیم.
 
** راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق:
 
- در کولرهای آبی تا حد امکان از دور کند کولر استفاده شود. - دمای مناسب برای تنظیم ترموستات در کولرهای گازی بین 23 تا 25 درجه سانتی گراد است.
 
- هنگام استفاده از کولر یا وسایل سرمایشی تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جاروبرقی به طور همزمان به ویژه در ساعات اوج بار استفاده نشود.
 
- خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز ساده‌ترین راه صرفه جویی در مصرف برق است.
 
 
 
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان گفت: در سال گذشته ۱۰ هزار مگا وات تولید برق از نیروهای آبی داشتیم که در سال جاری با کمبود منابع آب, ۵ هزار مگاوات کمبود تولید برق از منابع آبی مواجه هستیم.
 
علی اکبر نصیری در سومین جلسه شورای اداری در شهرستان مینودشت اظهار داشت: در سال گذشته در کل کشور, حدود 55 هزار مگا وات برق از طریق نیروهای حرارتی, سیکل ترکیبی و نیروهای آبی تولید شده که از این میزان 5 هزار مگا وات توسط منابع آبی بوده است.
 
وی افزود: همه تجهیزات و تاسیسات ما برای تولید برق در منابع آبی آماده و مجهز است, اما آبی برای تولید وجود نداشته و این بی‌سابقه است.
 
مدیر عامل شرکت توزیع برق گلستان تصریح کرد: برق مصرفی گلستان در دوره سرما حدود 400 مگاوات است و این میزان مصرف در تابستان با 3 برابر افزایش به میزان یک‌هزار و 200 مگا وات می‌رسد, در صورتی که در فصل سرما با 400 مگاوات صنعت, کشاورزی, مصرف خانگی و سیستم اداری برق خود را تامین می‌کنند.
 
نصیری تاکید کرد: اگر 100 مگا وات در برق مصرفی صرفه جویی شود حدود 250 میلیارد تومان در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.
 
وی یادآور شد: با توجه به افزایش دما در این هفته و دمای بالای 45 درجه در گلستان, دستگاه های اجرایی ملزم هستند یک‌ساعت قبل از خروج از اداره, همه سیستم‌های سرمایشی را از مدار خارج کنند تا در این روزهای بحرانی, با مشکل کمبود برق مواجه نشویم.
 
مدیر عامل شرکت توزیع برق گلستان گفت: مدیریت مصرف یکی از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی است و سبب تامین انرژی خواهد شد و اگر مصرف حامل های انرژی مدیریت نشود, مجبور به احداث تاسیسات خواهیم بود که با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست.
 
انتهای پیام /*
 
    گروه خبري   :   اجتماعی - اقتصادی تاریخ    :   1397/04/14 تعداد دفعات مشاهده    :   404 بار ساعت    :   10:43:28
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری