اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار

گنبدکاووس دچار خمودگی اجتماعی نشود

تحلیل و بررسی محورها و جریانهای مردمی و اجتماعی یک جامعه، همواره مقیاس و خط کش مناسبی برای قضاوت در خصوص طراوت و پویایی آن است.

 

 
 
 
 
 
به گزارش راه اسپی دژ به نقل از قابوس نامه، یعنی هرموقع در نظر داشتیم که میزان تحرک یک جامعه را مورد بررسی قرار بدهیم، یکی از راهها این است که حرکتهای آن جامعه را در برابر مسائل جهانی، کشوری، بومی منطقه ای تحلیل کنیم. در بررسی اقدامات این شهرستان، به ویژه در تحرکات کشوری، گنبدکاووس از جمله شهرستان هایی بود که در موضوع کمک به زلزله زدگان کرمانشاه و یا کمک به برپایی موکب یحیی بن زید(ع)، یا مراسم روز اربعین و گاها برگزاری یادواره شهدا با عنوان " آبروی محله" میتوان پیشرو قلمداد کرد.

البته برنامه های بدون محتوا، صرفا نمایشی و مصرف گرایانه و گاها ابلاغی که بعضا به نام جشن های شهرستان برگزار می شود از دیگر نقاطی است که ساختار و روند حرکتی تحرکات اجتماعی را دچار تغییر سلیقه و تغییر جهت می کند.

متاسفانه شهرستان در برگزاری برخی امور به عنوان تحرکات مردمی با ضعف روبروست. برای مثال در برگزاری؛ مراسم های جشن و سرورهای خانوادگی در مناسبتها، پیروزی پایان داعش، برنامه های اجتماعی با بدنه مردمی، میزگردهایی و نشستها، تریبون های آزاد و همایش ها و کنگره های مردمی آشنایی با آسیبها و چالشهای شهر به نوعی با خمودگی اجتماعی آنها را رقم می زند.

انتهای پیام/

    گروه خبري   :   یادداشت تاریخ    :   1396/09/04 تعداد دفعات مشاهده    :   1323 بار ساعت    :   13:34:41
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری