اخبار و تازه ها
اخبار جزئیات خبر > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار
در کارگروه توسعه دولت الکترونیک عنوان شد؛
هاشمی : مبارزه با رانت و فساد تنها با استقرار دولت الکترونیک میسر است / هرگونه خرید و فروش امتیاز دفاتر پیشخوان دولت ممنوع است

استاندار گلستان گفت: مبارزه با رانت و فساد، ارائه خدمت شایسته به مردم و واگذاری امور به آنها در عمل تنها با استقرار دولت الکترونیک میسر می شود.
 
 
 
 
 

به گزارش راه اسپی دژ به نقل از گلستان ما؛ سید مناف هاشمی در دهمین جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک با بیان اینکه در موضوعات مرتبط با دولت الکترونیک کم کار شده است، خاطر نشان کرد: مردم و مدیران باید از اهمیت این موضوع مطلع شده و کار جدی تری در این زمینه انجام شد.

وی افزود: سیستم های اداری تنها با استقرار دولت الکترونیک و شفاف سازی فعالیت ها می توانند با فساد مبارزه کنند.

استاندار گلستان بر اولویت بندی موضوعات مرتبط با استقرار دولت الکترونیک از جمله سیماک، دفاتر پیشخوان دولت شهری و روستایی، Gnaf و ... تأکید کرد و گفت: این کارگروه باید هدف گذاری مشخص و زمانبندی شده ارائه دهد و برنامه های کاربردی خود را برای رسیدن به آن اهداف تدوین کند.

هاشمی، استقرار سامانه های Gnaf و سیماک را برای برخی دستگاه های اجرایی و مخصوصا شهرداری ها الزامی دانست و گفت: این سامانه ها تمامی اطلاعات مکانی و ملکی را در اختیار آنها قرار می دهند.

استاندار گلستان همچنین هرگونه خرید و فروش امتیاز دفاتر پیشخوان دولت را ممنوع اعلام کرد و گفت: هر مجوزی که پس از گذشت مدتی از زمان فعالیت، غیرفعال شده باشد باید ابطال شود و هیچ کس حق خرید یا فروش آن را نخواهد داشت.

لازم به ذکر است در این جلسه، مدیرکل فن آوری اطلاعات و ارتباطات استان به تبیین اهداف این کارگروه و تشریح دستورالعمل های جدید پرداخت و مدیرکل پست نیز گزارشی از وضعیت اجرای پروژه های سیماک و Gnaf در استان ارائه کرد.

انتهای پیام/

 
    گروه خبري   :   اقتصادی - سیاسی تاریخ    :   1397/07/06 تعداد دفعات مشاهده    :   406 بار ساعت    :   22:25:54
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

 
آخرین اخبار سایت
در حال بارگذاری