شهرستان
کروناهایی از جنس ماسک و دستکش
کروناهایی از جنس ماسک و دستکش که در خیابان های شهرستان آق قلا
ماسک، دستکش و دستمال هایی که برای حفاظت از انتقال ویروس کرونا استفاده می شده است، اکنون در معابر، کوچه و پس کوچه ها شهرستان آق قلا رها و در زیر پاها لگد مال و در جوی آب ها شناور می شوند.
به گزارش اسپی دژ:احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق این وسایل استفاده شده بهداشتی وجود دارد چرا که عمر ویروس کرونا یا کووید -۱۹ به گفته محققان بین المللی بین ۵ دقیقه تا ۹ روز بر روی سطوح بی جان است که این امر به شیوع و انتقال پذیری بیشتر این ویروس به افراد سرعت می بخشد و  سلامت افراد را به خطر انداخته و آنان را آلوده می کند.
طبق گمانه زنی‌ها صورت می گیرد؛
تغییرات مدیریتی در مرکز استان گلستان / از تغییر معاون عمرانی استانداری تا گزینه‌های احتمالی فرمانداری گرگان
به نظر می رسد نسیم تغییرات مدیریتی به مرکز استان رسیده و‌حمیدی فرماندار گرگان جایگزین غراوی‌می شود که طبق شنیده ها قرار است معاون عمرانی استانداری تهران شود.

به نقل از گلستان ما ؛ شنیده ها حاکیست بزودی سیدمهدی حسینی نوکنده بعنوان معاون برنامه ریزی فرمانداری گرگان جایگزین کلثوم کریم آبادی می شود.
حسینی عضو ‌شورای مرکزی حزب کارگزاران استان گلستان می باشد.همچنینی گفته می شود مهرداد مختاری کارمند بخشداری مرکزی گرگان  هم گزینه بخشداری بهاران است ‌و‌ جایگزین مطلبی می شود.مختاری سابقه مسئولیت در حوزه آرد و‌نان فرمانداری گرگان و‌کارشناس بخشداری مرکزی گرگان را دارد.همچنین دوستی غراوی با مناف هاشمی استاندار سابق گلستان و‌معاون فعلی شهردار تهران باعث شده تا زمزمه های حضور میرمحمد غراوی در سمت معاونت عمرانی استانداری تهران جدی تر شود.
گفته شده محمد حمیدی فرماندار فعلی گرگان که سابقه ریاست نظام مهندسی ساختمان استان ، فرماندار گنبد ، فرماندار کلاله ، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری و معاون اداره کل دفتر فنی استانداری را دارد ، جایگزین غراوی می شود.
شهردار آزادشهر خبر داد؛
تشکیل پرونده برای ۳۸۵ سیل زده در آزادشهر
شهردار آزادشهر گفت: تاکنون ۳۸۵ مورد پرونده مربوط به تخریب لوازم منزل بر اثر سیل ۲۶ تیرماه در شهرداری آزادشهر تشکیل شده است.
به نقل از گلستان ما، علی‌اصغر منصوری در گفتگو با خبرنگاران، گفت: از سالهای گذشته ساختمان‌های مسکونی شهر آزادشهر توسط شهرداری بیمه شده است.وی افزود: از همان ساعت ابتدایی بعد از وقوع سیلاب، روابط عمومی شهرداری را به عنوان مسئول تشکیل پرونده واحدهای آسیب‌دیده از سیل جهت معرفی به بیمه مشخص کردیم.

پیام اهالی محترم روستای انبارتپه شهرستان آق قلا
تقدیر و تشکر اهالی روستای انبارتپه شهرستان آق قلا
به گزارش اسپی دژ: اهالی روستای انبارتپه شهرستان آق قلا از زحمات شبانه روزی مدیریت محترم امور آبفا استان گلستان مهندس هرمزی و پرسنل خدوم و پرتلاش آن اداره و مدیریت امور آبفا شهرستان آق قلا و پرسنل خدوم این اداره ، فرمانده سپاه آق قلا سرهنگ ضیائی ، نمایندگان زحمتکش گرگان و آق قلا مهندس سنگدوینی و دکتر منتظری ،فرماندار آق قلا آقای توماج ،مدیریت و پرسنل زحمتکش صدا و سیما مرکز استان گلستان، خبرگزاری گلستان ما و سایر عزیزان که طی چند روز گذشته جهت رفع مشکل آب روستای انبارتپه شهرستان آق قلا همت به خرج داده و این امر مهم را به سرانجام رسانده و اهالی روستای یادشده را از نعمت آب شرب و بهداشتی پایدار برخودار و موجبات شادی و رضایت روستائیان عزیز را فراهم نمودند کمال تشکر و قدردانی را می نمایند.
لزوم توجه مسئولین به روستای انبارتپه شهرستان آق قلا
روستایی انبارتپه شهرستان آق قلا با بی آبی و کرونا دست و پنجه نرم می کنند
به گزارش اسپی دژ: روستای انبارتپه شهرستان آق قلا در فصل گرما و در شرایط سخت کرونایی با بحران آب مواجه است به مدت یک ماه مشکل آب در روستا بی داد میکند و این مشکل همچنان ادامه ادامه خواهد داشت. طبق پیگیری حضوری و تلفنی با معاون عمرانی فرمانداراری شهرستان آق قلا ، تماس تلفنی با بخشدار مرکزی، رئیس اداره آب و دهیاری روستا هنوز این مشکل بی آبی حل نشده و بحران آب در روستا بی داد میکند
رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت:
یک محکوم به قصاص امروز با پادرمیانی معتمدان و ریش سفیدان انبار الوم، بخشیده شد.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان  از گرگان، رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: محکوم به قصاص، ده سال پیش سبب قتل یک خانم ۸۵ ساله شده بود.احمد جعفری افزود: با درخواست خانواده مقتول، حکم قصاص صادر و پس از طی تشریفات قانونی در مرحله اجرا بود.
نگارستان ایران خسته از سیل لزوم شناسایی عوامل بروز سیلاب ها
بارش شدید باران در استان گلستان بخصوص در شرق آن، باعث بروز خسارات مالی به مردم و قشر کشاورز این استان شد.
به نقل از گلستان ما، طی روزهای اخیر بارش های شدید باران در استان گلستان و بخصوص شرق آن، بروز سیلاب و در نهایت با ورود آن به منازل و زمین های کشاورزی باعث خسارت به مردم شد.خسارت 25میلیارد تومانی سیل روز گذشته به راههای گلستان مهدی میقانی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای گلستان در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه کل بودجه ای که برای راه های روستایی امسال قرار داده اند 6 میلیارد تومان است، در صورتی که خسارت های سیل روز گذشته و امروز به راه های شرق تاکنون 25میلیارد تومان برآورد شده است.
دکتر منتظری در دیدار با محسن رضائی
ضرورت تصویب ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون
به گزارش اسپی دژ:در این دیدار دکتر منتظری نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا با دکتر محسن رضایی دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص ضرورت تصویب ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون به گفتگو پرداختند
رئیس پلیس آگاهی گلستان:
رد فرضیه قتل یا ربایش «سها» دختر مفقود شده در کردکوی
رئیس پلیس آگاهی گلستان فرضیه قتل یا ربایش «سها رضانژاد» دختر مفقود شده در ارتفاعات کردکوی را به طور اکید و قوی رد کرد.

به گزارش اسپی دژ، مجتبی مروتی در خصوص تحقیقات پلیس آگاهی درباره مفقود شدن «سها رضانژاد» دختر اهل کرج که از روز جمعه در ارتفاعات «جهان نما» شهرستان کردکوی مفقود شده اظهار کرد: 19 تیرماه اعضای گروه 20 نفره از تهران به سمت کردکوی و ارتفاعات «جهان نما» حرکت کردند.
وی ادامه داد: این گروه در غالب گروه طبیعت‌گری و کوهنوردی توسط سه نفر از اعضای اصلی گروه و فراخوان در فضای مجازی تشکیل و به سمت این منطقه گردشگری حرکت کردند.